Znowu rośnie sprzedaż mieszkań. Coraz mniej mieszkań budowanych przez spółdzielnie mieszkaniowe. Opodatkowanie najmu nieruchomości na zasadach ogólnych. Nieruchomości i ich współwłaściciele. nieruchomości w słupcy, mieszkania słupca, domy w słupcy, działki, grunty, lokale, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

Słupca Nieruchomości

nieruchomości w budownictwie

Szlichta (gładź cementowa) - Cienka warstwa cementu ułożona na podłodze lub ścianie na betonie przeznaczona do wygładzania i wyrównywania powierzchni oraz jako podkład pod warstwę wierzchnią. Jej prawidłowe (równe) ułożenie, oprócz poprawy walorów estetycznych, ułatwi wykończenie mieszkania, czyli np. położenie glazury czy ułożenie podłogi.

finanse: kupno mieszkania, domu

Wkład własny - Wkład własny to środki finansowe, które powinien posiadać kredytobiorca, niezbędne w celu sfinansowania zakupu lub budowy kredytowanej nieruchomości. Wysokość wymaganego wkładu własnego zależy od oferty danego banku. Obecnie większość banków nie wymaga wkładu własnego dla kredytów w PLN, a niektóre finansują ponad 100% wartości nieruchomości (np. z przeznaczeniem na remont, wykończenie). Wkład własny jest ustalany w zależności od waluty, w której brany jest kredyt, okresu kredytowania oraz oferty danego banku.

ubezpieczenia - domu, nieruchomości

Ubezpieczenie majątkowe - rozróżniane są tu dwa rodzaje: ubezpieczenia osobowe i ubezpieczenia majątkowe. Do ubezpieczeń majątkowych zalicza się ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, a także ubezpieczenie mienia. Ten drugi rodzaj pozwala nam zabezpieczyć się na wypadek zniszczenia bądź utraty naszego mienia. Ubezpieczyć możemy na przykład budynki, budowle, maszyny, urządzenia czy wyposażenie. Istnieje też wiele innych rodzajów ubezpieczeń, na przykład: pasiek, drobiu, czy też ubezpieczenie kosztów leczenia psa czy kota. Jednym z najpopularniejszych rodzajów ubezpieczenia mienia jest ubezpieczenie lokalu mieszkalnego.

Coraz mniej mieszkań budowanych przez spółdzielnie mieszkaniowe

W ciągu roku liczba mieszkań budowanych przez spółdzielnie spadła o 54%, w poprzednim miesiącu spółdzielnie rozpoczęły budowę tylko 230 mieszkań, jest to najniższy wynik notowany w okresie ostatnich kilku lat.

Specjaliści uważają, że zapaść tej formy budownictwa to efekt rozwiązań prawnych, które uniemożliwiają spółdzielniom zaciąganie kredytów na inwestycje i prowadzenie działalności zarobkowej. Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami spółdzielnie muszą być organizacjami non profit. W sytuacji gdy zaraz po zakończeniu budowy nieruchomości zarząd nad nią przejmuje wspólnota mieszkaniowa, stawianie nowych domów po prostu się nie opłaca, lepiej już odsprzedać ziemię deweloperom, tak jak zrobiła to jedna ze spółdzielni mieszkaniowych. Obecnie jednak niewiele spółdzielni decyduje się na sprzedaż należących do nich gruntów. Liczą na zmianę polityki rządowej, która ich zdaniem prędzej czy później będzie musiała uwzględnić osoby zarabiające zbyt mało, by dostać komercyjny kredyt hipoteczny.

agencja nieruchomości konin, grunty działki - nieruchomości

nieruchomości w słupcy, mieszkania słupca, domy w słupcy, działki, grunty, lokale, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

domy w budownictwie

Znak budowlany B - Polski znak budowlany potwierdzający, że wyrób jest zgodny z Polską Normą dla wyrobu lub z aprobatą techniczną. Wyrób może zostać oznaczony znakiem, jeżeli producent dokonał oceny zgodności i wydał krajową deklarację zgodności.

prawo i nieruchomość

Budowa - po zakończeniu realizacji budowy, przed przystąpieniem do użytkowania ukończonego obiektu budowlanego, należy zawiadomić właściwy organ nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy oraz - w przypadku, gdy taki obowiązek wynika z przepisów - uzyskać pozwolenia na użytkowanie.

mieszkania, domy w ubezpieczeniach

budynek - obiekt budowlany trwale związany z gruntem, wydzielony z przestrzeni za pomocą przegród budowlanych, posiadający fundamenty i dach wraz ze stałymi elementami.

finanse: kupno nieruchomości

Zabezpieczenie kredytu - Zabezpieczeniem kredytu hipotecznego może być wpis do hipoteki nieruchomości już posiadanej lub właśnie nabywanej, jest to najczęściej stosowane zabezpieczenie. Ponadto jako formy zabezpieczenia występują także: cesja na rzeczach ruchomych, cesja praw z ubezpieczenia na życie kredytobiorcy bądź kredytobiorców, weksle, zabezpieczenia przejściowe do momentu ustanowienia hipoteki, najczęściej w postaci ubezpieczenia. Niektóre banki korzystają także z przelewu praw z umowy ubezpieczenia nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie kredytu.

Rekomendacja T - rekomendacja Komisji Nadzoru Finansowego stanowiąca zbiór zasad dotyczących dobrych praktyk w zakresie zarządzania ryzykiem detalicznym ekspozycji kredytowych. Rekomendacja T - reguluje zasady wyliczania przez banki zdolności kredytowej, przez klientów zaciągających kredyty hipoteczne. Komisja Nadzoru Finansowego wprowadziła swoją rekomendację ze względu na zbyt duże rozluźnienie przez banki zasad polityki kredytowej. Rekomendacja ta wprowadza konieczność sprawdzania przez banki wszelkich elementów mogących mieć istotny wpływ na zdolność kredytobiorców zobowiązanych do spłaty oraz obsługi zobowiązań. Przyjmowane parametry powinny być uwzględnianie w formule oceny zdolności kredytowej w wysokościach ustalonych w sposób rzetelny i obiektywny.

Słupca Nieruchomości © 2024

Coraz mniej mieszkań budowanych przez spółdzielnie mieszkaniowe. Znowu rośnie sprzedaż mieszkań. Nieruchomości i ich współwłaściciele. Opodatkowanie najmu nieruchomości na zasadach ogólnych. nieruchomości w słupcy, mieszkania słupca, domy w słupcy, działki, grunty, lokale, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana