Coraz mniej mieszkań budowanych przez spółdzielnie mieszkaniowe. Opodatkowanie najmu nieruchomości na zasadach ogólnych. Znowu rośnie sprzedaż mieszkań. Nieruchomości i ich współwłaściciele. nieruchomości w słupcy, mieszkania słupca, domy w słupcy, działki, grunty, lokale, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

Słupca Nieruchomości

domy w budownictwie

Wentylacja grawitacyjna - Nazywana także wentylacją naturalną. System wymiany powietrza w budynku działający w oparciu o różnicę gęstości powietrza ciepłego (w budynku) i zimnego (na zewnątrz). Powietrze zimne przedostaje się w naturalny sposób do budynku przez rozszczelnienia i nawiewniki (montowane w ścianach lub oknach), a po ogrzaniu miesza się z lżejszym powietrzem ciepłym. Ciepłe powietrze unosi się do góry i wydostaje się z domu przez kominy wentylacyjne. Im większa różnica temperatur pomiędzy tą w budynku i tą na zewnątrz, tym sprawniej działa wentylacja grawitacyjna. O jej skuteczności decyduje, między innymi, jej odpowiednie wykonanie, sposób rozmieszczenia punktów wyciągowych, nawiewników czy pogoda. W praktyce wentylacja grawitacyjna działa najkorzystniej przy różnicy temperatur ok. 10-12 stopnia C. Przy wyższej różnicy temperatur ruch powietrza w budynku jest zbyt duży, powodując przeciągi. Przy niższej różnicy temperatur, wymiana powietrza w budynku jest zbyt niska, obniżając jego jakość.

finanse: sprzedaż domu

LIBOR (London Interbank Offered Rate) - stopa procentowa kredytów udzielanych na rynku miedzynarodowym w Londynie, która jest ustalana o godzinie 11:00 czasu GMT. Stopa procentowa jest stosowana głównie dla określenia kredytów denominowanych w walutach USD, EUR, CHF, JPY.

ubezpieczenia - nieruchomości

Aktywa netto funduszu - suma składek wpłacanych przez członków funduszu, pomniejszona o jego zobowiązania.

Nieruchomości i ich współwłaściciele

Największy problem we współwłasności zawsze powstają na gruncie wspólnego korzystania z nieruchomości. Współwłaściciele danej nieruchomości powinni tak ukształtować wzajemne stosunki, aby możliwe było zgodne z niej korzystanie. Najbardziej pożądane jest, aby współwłaściciele sami w drodze umowy określili sposób korzystania z nieruchomości. Umowa taka najczęściej polegać będzie na dokonaniu podziału nieruchomości na części do wyłącznego użytku poszczególnych współwłaścicieli. Jeżeli strony nie zawarły umowy będzie ich obowiązywał ustawowy sposób korzystania zgodnie z którym każdy ze współwłaścicieli jest uprawniony do współposiadania rzeczy oraz korzystania z niej w takim zakresie w jakim jego uprawnienie da się pogodzić z współposiadaniem i korzystaniem przez pozostałych współwłaścicieli.

Inaczej będzie jeżeli współwłaściciele nie zawarli stosownej umowy i nie jest możliwy zgodny sposób korzystania określony w ustawie wówczas sposób korzystania może określić sąd. Ponadto każdy ze współwłaścicieli jest zobowiązany do zarządzania rzeczą wspólną. Do czynności zwykłego zarządu potrzebna jest zgoda większości współwłaścicieli liczona wedle wielkości udziałów. Natomiast do czynności przekraczających zwykły zarząd, konieczna jest zgoda wszystkich współwłaścicieli. W razie braku jednomyślności współwłaściciele, których udziały wynoszą co najmniej połowę, mogą żądać rozstrzygnięcia przez sąd. Ponadto jeśli współwłaściciele nie mogą porozumieć się nawet przy zwykłym zarządzie, każdy z nich może wystąpić do sądu o wyznaczenie zarządcy. Zarządca taki jest uprawniony do dokonywania czynności zwykłego zarządu, zaś czynności przekraczające ten zakres może podejmować za zgodą współwłaścicieli, a przy jej braku za zgodą sądu.

domy na sprzedaż konin, nieruchomości konin - lokale

nieruchomości w słupcy, mieszkania słupca, domy w słupcy, działki, grunty, lokale, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

domy, nieruchomości w budownictwie

Keramzyt - kruszywo budowlane powstające z wypalania rozdrobnionej gliny ilastej w piecach obrotowych w temp. ponad 1100 stopni C. Gotowy materiał to różnej wielkości porowate kulki. Keramzyt dzięki procesowi w jakim powstaje jest obojętny chemicznie, odporny na działanie wody, warunków atmosferycznych, pleśni oraz grzybów, ze względu na swoją porowatą strukturę wyróżnia się doskonałymi właściwościami izolacji cieplnej. Materiał jest sortowany i sprzedawany w różnych frakcjach. Używany jest do produkcji zapraw ciepłochronnych, pustaków ściennych i stropowych.

Stropodach - Strop nad ostatnią kondygnacją budynku spełniający jednocześnie rolę dachu (z reguły jest to dach płaski).

prawo: zamiana domu, mieszkania

Umowa kredytu - Przez umowę kredytu bank zobowiązuje się oddać do dyspozycji kredytobiorcy na czas oznaczony w umowie kwotę środków pieniężnych z przeznaczeniem na ustalony cel, a kredytobiorca zobowiązuje się do korzystania z niej na warunkach określonych w umowie, zwrotu kwoty wykorzystanego kredytu wraz z odsetkami w oznaczonych terminach spłaty oraz zapłaty prowizji od udzielonego kredytu.

Świadectwo energetyczne - Świadectwa energetyczne mogą dziś wystawiać przede wszystkim osoby, które mają pełną zdolność do czynności prawnych, nie były karane za przestępstwo przeciwko mieniu, wiarygodności dokumentów, obrotowi gospodarczemu, obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi lub za przestępstwo skarbowe, a także ukończyły studia magisterskie i posiadają uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej lub instalacyjnej. Chodzi tu przede wszystkim o inżynierów z wykształceniem magisterskim, którzy mają uprawnienia do projektowania. Przygotowywana przez Rząd nowelizacja prawa budowlanego umożliwi wystawianie certyfikatów energetycznych także inżynierom budownictwa, którzy nie mają tytułu magistra, a jedynie inżyniera.
Poza inżynierami, którzy mają uprawnienia projektowe, certyfikaty mogą wydawać także osoby, które mają inne wykształcenie magisterskie, jak np. historyczne, dziennikarskie czy prawnicze, i odbyły odpowiednie szkolenia oraz zdały egzamin organizowany przez ministra infrastruktury. Wymóg ukończenia szkolenia i zdania egzaminu nie dotyczy jednak osób, które odbyły nie mniej niż roczne studia podyplomowe na kierunkach: architektura, budownictwo, inżynieria środowiska, energetyka lub pokrewne w zakresie audytu energetycznego na potrzeby termomodernizacji oraz oceny energetycznej budynków. Dodatkowo studia te muszą trwać co najmniej rok.

nieruchomości domy w ubezpieczeniach

sprzęt PC - znajdujące się w miejscu ubezpieczenia komputery stacjonarne wraz z monitorami lub komputery przenośne, które nie są wykorzystywane do pracy zarobkowej.

budynek mieszkalny - budynek jednorodzinny w zabudowie pojedynczej, bliźniaczej lub szeregowej lub wielorodzinny, przeznaczony na cele mieszkalne.

finanse: sprzedaż mieszkania, domu

Kredyt hipoteczny - opłaty - Wysokość opłat oraz fakt ich pobierania zależy indywidualnie od każdego z banków. Dlatego porównując różne oferty kredytowe, oprócz oprocentowania warto także sprawdzić inne koszty wiążące się z zaciągnięciem kredytu w danym banku. Przykładowe opłaty to:
Opłata za rozpatrzenie wniosku: jednorazowa, płatna przy składaniu wniosku kredytowego.
Opłata za wycenę nieruchomości - banki stosują różne rodzaje wycen:
- wycenę nieruchomości przeprowadzaną na zlecenie banku lub Klienta przez niezależnego rzeczoznawcę majątkowego. Jest to na ogół koszt od kilkuset do ponad tysiąca złotych.
- wycenę nieruchomości przeprowadzaną przez pracownika banku. Wiąże się ona ze znacznie mniejszymi kosztami dla Kredytobiorcy, a czasami jest bezpłatna dla Klienta.
Opłata za wcześniejszą spłatę - opłata za wcześniejszą spłatę części lub całości kredytu. Niektóre banki nie pobierają żadnych opłat za wcześniejszą spłatę kredytu, umożliwiając regulowanie czasu spłaty w zależności od Twojej bieżącej sytuacji finansowej.
Prowizja z tytułu udzielenia kredytu - opłata jednorazowa płatna przy podpisaniu umowy kredytowej lub w inny sposób np. w trakcie spłaty kredytu. Wysokość prowizji i sposób jej pobrania jest dokładnie opisany w każdej umowie kredytowej. Prowizja stanowi średnio od 0 do 3% wartości udzielonego kredytu w zależności od banku.

Hipoteka - Hipoteka jest podstawowym i najchętniej akceptowanym przez banki zabezpieczeniem kredytu hipotecznego. Jest to ograniczone prawo rzeczowe, które daje wierzycielowi (czyli np. bankowi) zabezpieczenie na nieruchomości na wypadek niespłacenia kredytu. Powstaje z chwilą dokonania wpisu w księdze wieczystej właściwej dla danej nieruchomości, a wygasa po spłaceniu kredytu. Hipoteką można obciążyć prawo własności nieruchomości (w tym także gruntów), spółdzielcze prawo do lokalu, prawo do użytkowania wieczystego, prawo do domu jednorodzinnego (w spółdzielni mieszkaniowej).

Słupca Nieruchomości © 2024

Opodatkowanie najmu nieruchomości na zasadach ogólnych. Nieruchomości i ich współwłaściciele. Znowu rośnie sprzedaż mieszkań. Coraz mniej mieszkań budowanych przez spółdzielnie mieszkaniowe. nieruchomości w słupcy, mieszkania słupca, domy w słupcy, działki, grunty, lokale, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana