Nieruchomości i ich współwłaściciele. Opodatkowanie najmu nieruchomości na zasadach ogólnych. Coraz mniej mieszkań budowanych przez spółdzielnie mieszkaniowe. Znowu rośnie sprzedaż mieszkań. nieruchomości w słupcy, mieszkania słupca, domy w słupcy, działki, grunty, lokale, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

Słupca Nieruchomości

domy w budownictwie

Katastrofa budowlana - to nie zamierzone, gwałtowne zniszczenie obiektu budowlanego lub jego części, a także konstrukcyjnych elementów rusztowań, elementów urządzeń formujących, ścianek szczelnych i obudowy wykopów. Nie jest katastrofą budowlaną:

  • uszkodzenie elementu wbudowanego w obiekt budowlany, nadającego się do naprawy lub wymiany,
  • uszkodzenie lub zniszczenie urządzeń budowlanych związanych z budynkami,
  • awaria instalacji.

finanse: domu, mieszkania, nieruchomości

Kredyt hipoteczny - przeznaczenie - Kredyt hipoteczny musi mieć przeznaczenie na tzw. cele mieszkaniowe. Oznacza to, że powinien być zaciągnięty na cel taki jak: zakup mieszkania, zakup domu, budowa domu, zakup działki, remont mieszkania, remont domu, modernizacja domu, modernizacja mieszkania, adaptacja domu, adaptacja mieszkania. Istnieje jednak możliwość zaciągnięcia pożyczki hipotecznej, której zabezpieczeniem również będzie hipoteka nieruchomości. W tym przypadku środki mogą zostać przeznaczone na dowolny cel.

ubezpieczenie - działki

Początkowa suma ubezpieczenia - Suma ubezpieczenia ustalona przy zawarciu umowy (dot. ubezpieczeń jednostkowych) lub przystąpieniu do ubezpieczenia (dotyczy ubezpieczeń grupowych).

Nieruchomości i ich współwłaściciele

Największy problem we współwłasności zawsze powstają na gruncie wspólnego korzystania z nieruchomości. Współwłaściciele danej nieruchomości powinni tak ukształtować wzajemne stosunki, aby możliwe było zgodne z niej korzystanie. Najbardziej pożądane jest, aby współwłaściciele sami w drodze umowy określili sposób korzystania z nieruchomości. Umowa taka najczęściej polegać będzie na dokonaniu podziału nieruchomości na części do wyłącznego użytku poszczególnych współwłaścicieli. Jeżeli strony nie zawarły umowy będzie ich obowiązywał ustawowy sposób korzystania zgodnie z którym każdy ze współwłaścicieli jest uprawniony do współposiadania rzeczy oraz korzystania z niej w takim zakresie w jakim jego uprawnienie da się pogodzić z współposiadaniem i korzystaniem przez pozostałych współwłaścicieli.

Inaczej będzie jeżeli współwłaściciele nie zawarli stosownej umowy i nie jest możliwy zgodny sposób korzystania określony w ustawie wówczas sposób korzystania może określić sąd. Ponadto każdy ze współwłaścicieli jest zobowiązany do zarządzania rzeczą wspólną. Do czynności zwykłego zarządu potrzebna jest zgoda większości współwłaścicieli liczona wedle wielkości udziałów. Natomiast do czynności przekraczających zwykły zarząd, konieczna jest zgoda wszystkich współwłaścicieli. W razie braku jednomyślności współwłaściciele, których udziały wynoszą co najmniej połowę, mogą żądać rozstrzygnięcia przez sąd. Ponadto jeśli współwłaściciele nie mogą porozumieć się nawet przy zwykłym zarządzie, każdy z nich może wystąpić do sądu o wyznaczenie zarządcy. Zarządca taki jest uprawniony do dokonywania czynności zwykłego zarządu, zaś czynności przekraczające ten zakres może podejmować za zgodą współwłaścicieli, a przy jej braku za zgodą sądu.

domy na sprzedaż konin, nieruchomości konin - lokale

nieruchomości w słupcy, mieszkania słupca, domy w słupcy, działki, grunty, lokale, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

nieruchomości mieszkania w budownictwie

Powierzchnia biologicznie czynna - to grunt rodzimy oraz woda powierzchniowa na terenie działki budowlanej, a także 50% sumy powierzchni tarasów i stropodachów o powierzchni nie mniejszej niż 10 m2 urządzonych jako stałe trawniki lub kwietniki na podłożu zapewniającym im naturalną wegetację.

prawo: mieszkanie

Świadectwo energetyczne - Sporządzenie świadectwa nie zawsze jest obowiązkowe. Prawo budowlane określa bowiem pewną kategorię budynków, dla których w żadnym przypadku nie jest obowiązkowe sporządzanie tych dokumentów. Świadectw energetycznych nie muszą posiadać budynki podlegające ochronie na podstawie przepisów o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, budynki używane jako miejsca kultu i do działalności religijnej oraz budynki niemieszkalne służące gospodarce rolnej. Z obowiązku tego zwolnione są także budynki przeznaczone jedynie do czasowego użytkowania, czyli budynki przeznaczone do użytkowania w czasie nie dłuższym niż dwa lata oraz budynki mieszkalne przeznaczone do użytkowania nie dłużej niż cztery miesiące w roku, a także budynki o małej powierzchni i małym zapotrzebowaniu na energię, czyli budynki przemysłowe i gospodarcze o zapotrzebowaniu na energię nie większym niż 50 kWh/m2/rok oraz budynki wolno stojące o powierzchni użytkowej poniżej 50 m2.

Immisja pośrednia - oznacza działanie na nieruchomość sąsiednią, powodujące, że skutki przenikają na nią w sposób naturalny, np. chodzi tutaj o wytwarzanie zapachów, wywoływanie hałasów, wibracji, a nawet naturalny spływ wody deszczowej przez wybudowanie betonowego chodnika.

nieruchomości domy w ubezpieczeniach

wypadek ubezpieczeniowy -

  • w ubezpieczeniu mienia - niezależne od woli Ubezpieczonego zdarzenie przyszłe i niepewne o charakterze nagłym, w wyniku którego zostaje wyrządzona szkoda objęta zakresem ubezpieczenia,
  • w ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym - działanie lub zaniechanie, w wyniku którego zostaje wyrządzona szkoda objęta zakresem ubezpieczenia,
  • w ubezpieczeniu następstw nieszczęśliwych wypadków - nieszczęśliwy wypadek, atak epilepsji, omdlenie o nieustalonej przyczynie, krwotok śródczaszkowy lub zawał serca,
  • w ubezpieczeniu domu - awarię drzwi zewnętrznych, awarię instalacji, zdarzenie losowe, przepięcie, dewastację, kradzież z włamaniem, nagłe pojawienie się w miejscu ubezpieczenia karaluchów, prusaków, myszy lub szczurów, awarię sprzętu RTV, AGD lub PC.

teren budowy - teren przekazany przez zleceniodawcę/inwestora, w obrębie którego realizowane są prace budowlano-montażowe wraz z powierzchnią zajmowaną przez zaplecze budowy.

finanse: domy, mieszkania, nieruchomości

Ryzyko stopy procentowej - przy udzielaniu kredytów hipotecznych najważniejsze są stopy referencyjne, np. WIBOR, LIBOR, EURIBOR, czyli średnia stopa oprocentowania kredytów oferowanych na międzybankowym rynku pieniężnym.

Słupca Nieruchomości © 2024

Opodatkowanie najmu nieruchomości na zasadach ogólnych. Nieruchomości i ich współwłaściciele. Coraz mniej mieszkań budowanych przez spółdzielnie mieszkaniowe. Znowu rośnie sprzedaż mieszkań. nieruchomości w słupcy, mieszkania słupca, domy w słupcy, działki, grunty, lokale, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana