Znowu rośnie sprzedaż mieszkań. Opodatkowanie najmu nieruchomości na zasadach ogólnych. Nieruchomości i ich współwłaściciele. Coraz mniej mieszkań budowanych przez spółdzielnie mieszkaniowe. nieruchomości w słupcy, mieszkania słupca, domy w słupcy, działki, grunty, lokale, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

Słupca Nieruchomości

nieruchomości w budownictwie

Szlichta (gładź cementowa) - Cienka warstwa cementu ułożona na podłodze lub ścianie na betonie przeznaczona do wygładzania i wyrównywania powierzchni oraz jako podkład pod warstwę wierzchnią. Jej prawidłowe (równe) ułożenie, oprócz poprawy walorów estetycznych, ułatwi wykończenie mieszkania, czyli np. położenie glazury czy ułożenie podłogi.

finanse: sprzedaż domu

Lokata - to umowa, w ramach której klient udostępnia środki pieniężne (zakłada depozyt w banku) na określony czas, otrzymując w zamian wynagrodzenie w postaci odsetek. Odsetki w zależności od lokaty wypłacane mogą być miesięcznie, kwartalnie lub rocznie.

ubezpieczenie - nieruchomości

Fundusz akcji - Fundusz, który inwestuje w różnego rodzaju akcje. Fundusz przeznaczony dla osób akceptujących duże ryzyko inwestycyjne.

Opodatkowanie najmu nieruchomości na zasadach ogólnych

Przy rozliczeniu podatku od najmu nieruchomości nie zawsze musimy zawiadamiać naczelnika urzędu skarbowego o tym, że chcemy płacić podatek według skali podatkowej. Jeżeli jednak w poprzednim roku podatkowym byliśmy opodatkowani w formie ryczałtu i chcemy od nowego roku być opodatkowani na zasadach ogólnych to musimy o tym poinformować naczelnika urzędu skarbowego. Przychód powstaje dopiero wtedy, gdy faktycznie otrzymujemy czynsz z najmu czy dzierżawy nieruchomości. Aby ustalić dochód, trzeba od otrzymanych faktycznie przychodów z najmu nieruchomości, odliczyć koszty z nim związane. Ważne jest by wydatki te były ponoszone przez nas, a nie przez najemcę nieruchomości. Jeżeli z umowy najmu wynika, że najemca będzie opłacał czynsz należny spółdzielni lub wspólnocie mieszkaniowej, to kwota tego czynszu nie będzie ani naszym przychodem, ani też kosztem uzyskania przychodu z najmu.

Jeżeli chcemy by wszystkie nasze wydatki mogły być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów muszą one być udokumentowane. Od tak ustalonego dochodu płacimy podatek według progresywnej skali podatkowej. Rozliczając się na zasadach ogólnych musimy samodzielnie obliczać miesięczną zaliczkę na podatek i wpłacać ją do urzędu skarbowego. Zaliczki miesięczne, za okres od stycznia do listopada, uiszczamy w terminie do dnia 20 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni, natomiast zaliczkę za grudzień w wysokości zaliczki należnej za listopad, uiszczamy w terminie do dnia 20 grudnia roku podatkowego. W trakcie roku nie musimy wypełniać żadnych deklaracji. Po zakończeniu roku podatkowego musimy natomiast złożyć do urzędu skarbowego zeznanie podatkowe o wysokości osiągniętego dochodu w terminie do 30 kwietnia roku następnego. W zeznaniu tym wykazujemy i sumujemy również inne osiągnięte przez nas dochody opodatkowane według skali podatkowej.

lokale w koninie, wycena nieruchomości

nieruchomości w słupcy, mieszkania słupca, domy w słupcy, działki, grunty, lokale, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

dom w budownictwie

Budynek energooszczędny - to relatywnie nowe pojęcie odnoszące się do budynków nowoczesnych ze względu na użyte w nich materiały i instalacje, których zastosowanie ma bezpośrednio przełożyć się na zminimalizowanie ilość energii potrzebnej do funkcjonowania domu tzn. ogrzewanie, chłodzenie, uzyskanie ciepłej wody użytkowej. W domach energooszczędnych stosuje się przegrody o podwyższonych parametrach izolacyjności cieplnej, minimalizuje się straty energii poprzez zastosowanie wentylacji mechanicznej z rekuperatorem, w domach energooszczędnych zastosowanie znajdują źródła energii odnawialnej: solarny, pompy ciepła, przydomowe elektrownie wiatrowe.

Wentylacja grawitacyjna - Nazywana także wentylacją naturalną. System wymiany powietrza w budynku działający w oparciu o różnicę gęstości powietrza ciepłego (w budynku) i zimnego (na zewnątrz). Powietrze zimne przedostaje się w naturalny sposób do budynku przez rozszczelnienia i nawiewniki (montowane w ścianach lub oknach), a po ogrzaniu miesza się z lżejszym powietrzem ciepłym. Ciepłe powietrze unosi się do góry i wydostaje się z domu przez kominy wentylacyjne. Im większa różnica temperatur pomiędzy tą w budynku i tą na zewnątrz, tym sprawniej działa wentylacja grawitacyjna. O jej skuteczności decyduje, między innymi, jej odpowiednie wykonanie, sposób rozmieszczenia punktów wyciągowych, nawiewników czy pogoda. W praktyce wentylacja grawitacyjna działa najkorzystniej przy różnicy temperatur ok. 10-12 stopnia C. Przy wyższej różnicy temperatur ruch powietrza w budynku jest zbyt duży, powodując przeciągi. Przy niższej różnicy temperatur, wymiana powietrza w budynku jest zbyt niska, obniżając jego jakość.

prawo: sprzedaż nieruchomości

Spółdzielnia mieszkaniowa - członkiem spółdzielni mieszkaniowej może być osoba fizyczna, nawet wtedy gdy nie ma zdolności do czynności prawnych lub ma ograniczoną zdolność do czynności prawnych. Członkami spółdzielni mogą być oboje małżonkowie, także w sytuacji gdy spółdzielcze prawo do lokalu albo prawo odrębnej własności lokalu przysługiwało tylko jednemu z nich. Małżonkowi członka przysługuje roszczenie o przyjęcie w poczet członków spółdzielni.

nieruchomości domy w ubezpieczeniach

lokal mieszkalny - znajdujące się w budynku mieszkalnym wielorodzinnym wyodrębnione pomieszczenie lub pomieszczenia służące do zaspokajania potrzeb mieszkaniowych, stanowiące odrębną nieruchomość albo będące przedmiotem spółdzielczego prawa do lokalu oraz przynależne do tego lokalu:

  • pomieszczenie gospodarcze,
  • pomieszczenie garażowe w budynku mieszkalnym wielorodzinnym lub miejsce postojowe w budynku mieszkalnym wielorodzinnym, wraz ze stałymi elementami.

finanse: kupno gruntu

Dochód dyspozycyjny - wolne środki, które pozostają do dyspozycji kredytobiorcy lub kredytobiorców po odjęciu od dochodu netto stałych obciążeń (finansowych oraz z tytułu utrzymania mieszkania) oraz rat kredytów.

Słupca Nieruchomości © 2024

Coraz mniej mieszkań budowanych przez spółdzielnie mieszkaniowe. Znowu rośnie sprzedaż mieszkań. Nieruchomości i ich współwłaściciele. Opodatkowanie najmu nieruchomości na zasadach ogólnych. nieruchomości w słupcy, mieszkania słupca, domy w słupcy, działki, grunty, lokale, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana