Coraz mniej mieszkań budowanych przez spółdzielnie mieszkaniowe. Nieruchomości i ich współwłaściciele. Opodatkowanie najmu nieruchomości na zasadach ogólnych. Znowu rośnie sprzedaż mieszkań. nieruchomości w słupcy, mieszkania słupca, domy w słupcy, działki, grunty, lokale, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

Słupca Nieruchomości

domy w budownictwie

Budowla - to każdy obiekt budowlany nie będący budynkiem lub obiektem małej architektury jak: lotniska, drogi, linie kolejowe, mosty, wiadukty, tunele, przepusty techniczne, wolno stojące maszty antenowe, wolno stojące trwale związane z gruntem urządzenia reklamowe, budowle ziemne, obronne (fortyfikacje), ochronne, hydrotechniczne, zbiorniki, wolno stojące instalacje przemysłowe lub urządzenia techniczne, oczyszczalnie ścieków, składowiska odpadów, stacje uzdatniania wody, konstrukcje oporowe, nadziemne i podziemne przejścia dla pieszych, sieci uzbrojenia terenu, budowle sportowe, cmentarze, pomniki, a także części budowlane urządzeń technicznych (kotłów, pieców przemysłowych i innych urządzeń) oraz fundamenty pod maszyny i urządzenia, jako odrębne pod względem technicznym części przedmiotów składających się na całość użytkową.

finanse: kupno mieszkania, domu

Ubezpieczenie spłaty kredytu - Jest to ubezpieczenie na wypadek utraty pracy, inwalidztwa, choroby lub śmierci. Zgodnie z umową, ubezpieczyciel ponosi koszt spłaty kredytu. Ubezpieczenie nie jest z zasady obligatoryjne. Jeśli występuje, to jego koszt jest wliczany do RRSO.

ubezpieczenia: nieruchomości

Kapitał początkowy - Kapitał początkowy zostanie wyliczony na dzień 01.01.1999 r. Dla każdej osoby, której składki emerytalne wpływały do ZUS-u w ramach starego systemu. Podstawą do jego naliczenia będzie wartość emerytury (wyliczonej na starych zasadach), którą ZUS musiałby wypłacić ubezpieczonemu, gdyby odszedł on na emeryturę w dniu 01.01.1999 r. Ta wielkość zostanie pomnożona przez 12 miesięcy oraz przez średni czas dalszego trwania życia danej osoby.

Opodatkowanie najmu nieruchomości na zasadach ogólnych

Przy rozliczeniu podatku od najmu nieruchomości nie zawsze musimy zawiadamiać naczelnika urzędu skarbowego o tym, że chcemy płacić podatek według skali podatkowej. Jeżeli jednak w poprzednim roku podatkowym byliśmy opodatkowani w formie ryczałtu i chcemy od nowego roku być opodatkowani na zasadach ogólnych to musimy o tym poinformować naczelnika urzędu skarbowego. Przychód powstaje dopiero wtedy, gdy faktycznie otrzymujemy czynsz z najmu czy dzierżawy nieruchomości. Aby ustalić dochód, trzeba od otrzymanych faktycznie przychodów z najmu nieruchomości, odliczyć koszty z nim związane. Ważne jest by wydatki te były ponoszone przez nas, a nie przez najemcę nieruchomości. Jeżeli z umowy najmu wynika, że najemca będzie opłacał czynsz należny spółdzielni lub wspólnocie mieszkaniowej, to kwota tego czynszu nie będzie ani naszym przychodem, ani też kosztem uzyskania przychodu z najmu.

Jeżeli chcemy by wszystkie nasze wydatki mogły być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów muszą one być udokumentowane. Od tak ustalonego dochodu płacimy podatek według progresywnej skali podatkowej. Rozliczając się na zasadach ogólnych musimy samodzielnie obliczać miesięczną zaliczkę na podatek i wpłacać ją do urzędu skarbowego. Zaliczki miesięczne, za okres od stycznia do listopada, uiszczamy w terminie do dnia 20 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni, natomiast zaliczkę za grudzień w wysokości zaliczki należnej za listopad, uiszczamy w terminie do dnia 20 grudnia roku podatkowego. W trakcie roku nie musimy wypełniać żadnych deklaracji. Po zakończeniu roku podatkowego musimy natomiast złożyć do urzędu skarbowego zeznanie podatkowe o wysokości osiągniętego dochodu w terminie do 30 kwietnia roku następnego. W zeznaniu tym wykazujemy i sumujemy również inne osiągnięte przez nas dochody opodatkowane według skali podatkowej.

lokale w koninie, wycena nieruchomości

nieruchomości w słupcy, mieszkania słupca, domy w słupcy, działki, grunty, lokale, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

dom jednorodzinny w budownictwie

Rekuperator - Energooszczędny wymiennik ciepła. Ogrzewa powietrze nawiewane z zewnątrz do budynku za pomocą ciepłego powietrza wywiewanego z budynku. Może odzyskać z wywiewanego powietrza z domu do 95 proc. energii, co pozwoli znacznie zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie zimą.

prawo i nieruchomość

Hipoteka przymusowa - wierzyciel, którego wierzytelność została stwierdzona tytułem wykonawczym (określonym w przepisach o postępowaniu egzekucyjnym), może na podstawie tego tytułu uzyskać hipotekę na wszystkich nieruchomościach dłużnika. Zgoda dłużnika na obciążenie nieruchomości nie jest potrzebna. Wystarczy wniosek wierzyciela z załączonym tytułem wykonawczym. Tytułami egzekucyjnymi podlegającymi wykonaniu w drodze egzekucji sądowej mogą być m.in.: prawomocne orzeczenie sądu, akt notarialny, w którym dłużnik poddał się egzekucji i obejmuje obowiązek zapłaty sumy pieniężnej. Przedmiotem hipoteki przymusowej mogą być m.in. zobowiązania podatkowe wobec Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego, których wysokość została określona w decyzji administracyjnej.

działki w ubezpieczeniach

Ubezpieczenie domu / mieszkania - Umowę ubezpieczenia zawiera się na wniosek Ubezpieczającego na okres roczny bądź okres krótszy lub dłuższy od roku (ubezpieczenie krótkoterminowe, długoterminowe) w zależności od potrzeb lub okoliczności. Najczęściej jest to okres 12 miesięcy.

finanse: domu, mieszkania, nieruchomości

konto osobiste - rachunek bankowy oszczędnościowo - rozliczeniowy dla osób fizycznych służący do przeprowadzania rozliczeń, tj. otrzymywania należności i regulowania zobowiązań. Na konto mogą być przekazywane wynagrodzenia, emerytury, renty oraz stałe dochody z innych źródeł.

Słupca Nieruchomości © 2024

Znowu rośnie sprzedaż mieszkań. Opodatkowanie najmu nieruchomości na zasadach ogólnych. Nieruchomości i ich współwłaściciele. Coraz mniej mieszkań budowanych przez spółdzielnie mieszkaniowe. nieruchomości w słupcy, mieszkania słupca, domy w słupcy, działki, grunty, lokale, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana