Nieruchomości i ich współwłaściciele. Znowu rośnie sprzedaż mieszkań. Opodatkowanie najmu nieruchomości na zasadach ogólnych. Coraz mniej mieszkań budowanych przez spółdzielnie mieszkaniowe. nieruchomości w słupcy, mieszkania słupca, domy w słupcy, działki, grunty, lokale, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

Słupca Nieruchomości

mieszkania, nieruchomości w budownictwie

Świadectwo charakterystyki energetycznej - Dokument określający wielkość zapotrzebowania na energię niezbędną do użytkowania budynku wynikającego z jego przeznaczenia i standardu, czyli do jego ogrzania, dostarczenia ciepłej wody, wentylacji i klimatyzacji, a w przypadku budynków użyteczności publicznej również oświetlenia. Świadectwo charakterystyki pozwala określić roczne koszty dostawy energii. Podaje również źródła energii w danym budynku oraz na co energia jest zużywana. Wielkość zapotrzebowania na energię oblicza się na podstawie stałych i obiektywnych cech budynku a nie na podstawie pomiaru zużycia energii. Podstawą sporządzenia świadectwa jest charakterystyka energetyczna budynku określona w dokumentacji technicznej lub inwentaryzacji techniczno-budowlanej.

finanse: dom, mieszkanie

Kurs spłaty raty kredytu - kurs, po jakim kredytobiorca spłaca kredyt denominowany do waluty obcej. Kurs ten jest zmienny i jest ustalany codziennie dla danego banku. Określany jest mianem kursu sprzedaży waluty w danym banku.

ubezpieczenie: mieszkania

KNUiFE - Komisja Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych - organ administracji rządowej. Do jego podstawowych zadań należą:

  1. ochrona interesów osoby ubezpieczonej i zapobieganie sytuacji, w której zakład ubezpieczeń nie będzie w stanie wypłacać ubezpieczonemu należnego świadczenia,
  2. ochrona interesów członków otwartych funduszy emerytalnych, które stanowią II filar systemu ubezpieczeń społecznych oraz uczestników pracowniczych programów emerytalnych - III filara systemu ubezpieczeń społecznych.

Opodatkowanie najmu nieruchomości na zasadach ogólnych

Przy rozliczeniu podatku od najmu nieruchomości nie zawsze musimy zawiadamiać naczelnika urzędu skarbowego o tym, że chcemy płacić podatek według skali podatkowej. Jeżeli jednak w poprzednim roku podatkowym byliśmy opodatkowani w formie ryczałtu i chcemy od nowego roku być opodatkowani na zasadach ogólnych to musimy o tym poinformować naczelnika urzędu skarbowego. Przychód powstaje dopiero wtedy, gdy faktycznie otrzymujemy czynsz z najmu czy dzierżawy nieruchomości. Aby ustalić dochód, trzeba od otrzymanych faktycznie przychodów z najmu nieruchomości, odliczyć koszty z nim związane. Ważne jest by wydatki te były ponoszone przez nas, a nie przez najemcę nieruchomości. Jeżeli z umowy najmu wynika, że najemca będzie opłacał czynsz należny spółdzielni lub wspólnocie mieszkaniowej, to kwota tego czynszu nie będzie ani naszym przychodem, ani też kosztem uzyskania przychodu z najmu.

Jeżeli chcemy by wszystkie nasze wydatki mogły być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów muszą one być udokumentowane. Od tak ustalonego dochodu płacimy podatek według progresywnej skali podatkowej. Rozliczając się na zasadach ogólnych musimy samodzielnie obliczać miesięczną zaliczkę na podatek i wpłacać ją do urzędu skarbowego. Zaliczki miesięczne, za okres od stycznia do listopada, uiszczamy w terminie do dnia 20 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni, natomiast zaliczkę za grudzień w wysokości zaliczki należnej za listopad, uiszczamy w terminie do dnia 20 grudnia roku podatkowego. W trakcie roku nie musimy wypełniać żadnych deklaracji. Po zakończeniu roku podatkowego musimy natomiast złożyć do urzędu skarbowego zeznanie podatkowe o wysokości osiągniętego dochodu w terminie do 30 kwietnia roku następnego. W zeznaniu tym wykazujemy i sumujemy również inne osiągnięte przez nas dochody opodatkowane według skali podatkowej.

lokale w koninie, wycena nieruchomości

nieruchomości w słupcy, mieszkania słupca, domy w słupcy, działki, grunty, lokale, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

nieruchomości mieszkania w budownictwie

Element niekonstrukcyjny - To inaczej wszystkie elementy wykończeniowe budynku. Należą do nich: ściany działowe, tynk, okładziny izolacyjne, okna, drzwi itp.

Ścianka kolankowa - to niewielka, pionowa ściana nośna poddasza, ustawiona w linii ścian zewnętrznych budynku (na wieńcu stropowym niższej kondygnacji), dzięki której skos dachu nie zaczyna się bezpośrednio przy podłodze.

prawo: mieszkanie

Prace geodezyjne i kartograficzne - to m.in.: projektowanie i wykonywanie pomiarów geodezyjnych, wykonywanie zdjęć lotniczych, dokonywanie obliczeń, sporządzanie i przetwarzanie dokumentacji geodezyjnej, zakładanie i aktualizacja baz danych, pomiary i opracowania fotogrametryczne. Przez prace kartograficzne rozumie się natomiast opracowywanie, merytoryczne i techniczne redagowanie map i opracowań pochodnych oraz ich reprodukowanie.
Centralnym organem administracji rządowej właściwym w sprawach geodezji i kartografii jest Główny Geodeta Kraju. Nadzór nad nim sprawuje minister właściwy do spraw architektury i budownictwa. Główny Geodeta Kraju wykonuje swoje zadania przy pomocy Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii.

Prawo budowlane - W procesie budowlanym uczestniczy inwestor (odpowiada za zorganizowanie procesu budowy), inspektor nadzoru inwestorskiego, projektant (odpowiada za projekt budowlany i jego zgodność z wymogami przepisów oraz warunkami technicznymi) oraz kierownik budowy (odpowiada za zabezpieczenie terenu budowy, prowadzenie budowy zgodnie z pozwoleniem na budowę oraz zasadami bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, prowadzenie dokumentacji budowy) lub kierownik robót.

mieszkania nieruchomości w ubezpieczeniach

teren budowy - teren przekazany przez zleceniodawcę/inwestora, w obrębie którego realizowane są prace budowlano-montażowe wraz z powierzchnią zajmowaną przez zaplecze budowy.

upadek statku powietrznego - uważa się katastrofę albo przymusowe lądowanie samolotu silnikowego, bezsilnikowego lub innego obiektu latającego, a także upadek ich części lub przewożonego ładunku.

finanse: kupno domu, mieszkania

Kredyt hipoteczny - waluta - Banki oferują szereg walut do wyboru, obecnie dostępne na rynku są kredyty hipoteczne w walucie własnej, czyli złotych polskich (PLN), oraz w walutach obcych: we frankach szwajcarskich (CHF), w dolarach amerykańskich (USD), w funtach brytyjskich (GBP), w koronach szwedzkich (SEK), w jenach japońskich (JPY). Z uwagi na ryzyko zmiany kursu walutowego, banki mogą mieć różne zasady udzielania kredytów w walutach obcych.

Rekomendacja S II - to zalecenia Komisji Nadzoru Finansowego zmierzające do zmniejszenia ryzyka zaciągania kredytów hipotecznych w walutach obcych. Stanowią one uzupełnienie Rekomendacji S, obowiązującej od lipca 2006 roku. i mają na celu ograniczenie dyktatu banków w zakresie zasad oprocentowania kredytów walutowych. Banki są zobowiązane do informowania klientów o spredzie walutowym, czyli różnicy między kursem kupna i sprzedaży walut w trakcie całej umowy. (W skali roku na spreadzie od kredytów walutowych banki dodatkowo zarabiały ok. 100 mln zł.). Te powinności, w warunkach konkurencji między bankami, powinny przyczynić się do spadku cen kredytów.

Słupca Nieruchomości © 2024

Znowu rośnie sprzedaż mieszkań. Nieruchomości i ich współwłaściciele. Coraz mniej mieszkań budowanych przez spółdzielnie mieszkaniowe. Opodatkowanie najmu nieruchomości na zasadach ogólnych. nieruchomości w słupcy, mieszkania słupca, domy w słupcy, działki, grunty, lokale, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana